Fotowoltaika Dla Domu - sprawdź ofertę

Ile możesz oszczędzać dzięki własnej elektrowni słonecznej ?

Jak działa instalacja PV dla domu?

Podstawową funkcją własnej instalacji fotowoltaicznej jest redukcja kosztów energii elektrycznej oraz uniezależnienie finansowe od ciągle rosnących kosztów prądu. 

Instalacja fotowoltaiczna, wykorzystuje światło rozproszone ze słońca z którego następnie produkuje prąd elektryczny, który wykorzystujesz w swoim domu. Tym samym elektrownia słoneczna od świtu do zmierzchu wypracowuje dla Ciebie energię. Część wyprodukowanego prądu, pożytkujesz w czasie rzeczywistym natomiast nadprodukcję oddajesz do sieci a kiedy jej potrzebujesz odbierasz ją z sieci w stosunku 0,7kWh za każdą oddaną kWh do sieci.

Proces rozliczenia energii pobieranej względem wyprodukowanej jest bardzo prosty i wygodny za sprawą dwukierunkowego licznika energetycznego. Takie rozwiązanie pozwala szczegółowo kontrolować energię produkowaną oraz zużywaną. Optymalnie dobrana instalacja fotowoltaiczna może ograniczyć koszty związane z energią elektryczną aż o 90%. W takiej sytuacji użytkujący elektrownie słoneczną ponosi tylko koszty utrzymania łącza, a koszty energii za pobrane kWh jest bilansowana.

Moc instalacji dobiera się względem aktualnego zużycia energii. Wystarczy przeanalizować dotychczasowe faktury za energię, na ich podstawie wiemy ile nasz dom zużywa prądu w skali roku, następnie dobieramy moc elektrowni.

Zastanawiasz się jak oszczędzać prąd ? Obniżenie rachunków za prąd wydaje się się nierealne ? Chcesz dowiedzieć się więcej jak uzyskać prąd ze słońca? Odezwij się do PGM Fotowoltaika – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Optymalnie dobrane komponenty instalacji

Komponenty instalacji fotowoltaicznej?

Instalacja fotowoltaiczna w systemie on-grid, czyli pracująca w sieci, składa się z paneli fotowoltaicznych – montowanych na dachu, falownika – instalowanego wew. budynku, okablowania, systemu zabezpieczeń oraz elementów montażowych. 

W naszych instalacjach stosujemy Europejskiej produkcji panele fotowoltaiczne, marki StarkeSolar o mocy od 270W do 330W. Są to panele o bardzo solidnej konstrukcji odpornej na działania zewnętrzne. Panele XEON to przede wszystkim realna i wysoka sprawność produkcyjna dzięki technologii wytwarzania oraz wysokiej jakości krzemu wykorzystywanego do produkcji pojedynczych celi.

Drugim równie ważnym elementem instalacji jest falownik, odpowiada on za przemianę prądu stałego płynącego z paneli na prąd zmienny 230V 50Hz, ale również kontroluje pracę całej instalacji, zabezpiecza przed nieprawidłowym działaniem i optymalizuje uzyski z paneli. W naszych instalacjach stosujemy falowniki marki GOODWE, które słyną na całym świecie ze swojej wytrzymałości i bezawaryjności. Falowniki GOODWE występują w typoszeregach jedno i trzy fazowych.

Optymalnie dobrane komponenty instalacji

Warunki montażu instalacji PV?

Podstawowym warunkiem założenia instalacji fotowoltaicznej jest wolna powierzchnia dachowa do montażu ogniw fotowoltaicznych oraz przyłącze do sieci energetycznej. 

Montaż instalacji odbywa się bezinwazyjnie, można go wykonać zarówno w nowo wybudowanych obiektach jak i również w budynkach już zamieszkanych (fotowoltaika w domu). Do montażu instalacji wykorzystywana jest zastana infrastruktura co wiąże się z tym, że nie wymaga ona kucia i wiercenia dodatkowych kanałów. Do maksymalnego wykorzystania potencjału instalacji panele powinny być skierowane na stronę południową z pochyleniem 45 stopni.

Możliwy jest montaż na dachu, na elewacji z zastosowaniem stelaża oraz na gruncie. Powinny być to miejsca, w których nie dochodzi nawet do chwilowego zacienienia, ponieważ wpływa ono negatywnie na działania całej instalacji.

Ponad to by spełnić warunki włączenia instalacji do pracy w sieci, przyłącze energetyczne nie może być mniejsze niż moc instalacji.

PGM Fotowoltaika – zakładanie fotowoltaiki Warszawa i okolice Warszawy.