Artykuły

Plusy fotowoltaiki dla przedsiębiorstw

Fotowoltaika dla firm to gwarancja oszczędności, ale nie tylko – montując instalację fotowoltaiczną w swojej firmie, zyskujesz także inne korzyści! Jakie? Zapraszamy do lektury!

Z roku na rok wykorzystanie odnawialnych źródeł energii cieszy się coraz większą popularnością. Nie jest to jednak zarezerwowane jedynie dla gospodarstw domowych, ale również dla przedsiębiorstw. Szczególnie atrakcyjna jest tutaj możliwość wykorzystania darmowej energii pochodzącej ze słońca.

Fotowoltaika dla firm Warszawa – dlaczego warto?

Potencjał, jaki posiada fotowoltaika, jest szczególnie duży dla właścicieli firm. To nie tylko oszczędność na fakturach za energię elektryczną, choć oczywiście trudno pominąć ten finansowy aspekt. Prąd ze słońca jet bowiem całkiem darmowy! Równocześnie firma korzystająca z energii wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne staje się niezależna energetycznie, a także unika problemów związanych z nagłymi awariami prądu, co redukuje potencjalne straty związane z przestojem w funkcjonowaniu działalności.

Fotowoltaika to równocześnie coś, co pozytywnie wpływa na wizerunek firmy i pozycjonuje ją jako ekologiczną i dbającą o środowisko naturalne. Społeczeństwo przywiązuje coraz większą wagę do kwestii ekologii i świadomie dokonuje wyborów konsumenckich. Firma korzystająca z ekologicznych rozwiązań może liczyć na przychylność swoich świadomych ekologicznie klientów.

Fotowoltaika dla firm? To się opłaca!

Jeśli chodzi o opłacalność takiej inwestycji, należy podkreślić, że montaż paneli fotowoltaicznych jest rentowny i wiąże się z zyskiem dla firmy. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie:

  • fotowoltaika to stabilne oraz bezpłatne źródło energii elektrycznej,
  • fotowoltaika gwarantuje energetyczną niezależność,
  • można skorzystać z rozlicznych form finansowania instalacji fotowoltaiki dla firm,
  • istnieje możliwość odliczenia 23% VAT od poniesionych kosztów,
  • montaż fotowoltaiki można zaliczyć na poczet kosztów.

Fotowoltaika dla firm Warszawa – z PGM Fotowoltaika

Jeśli rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych, zapraszamy Cię do kontaktu. Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w montażu instalacji PV dla przedsiębiorstw o różnym profilu działalności. Możesz liczyć na nasz profesjonalizm i fachowe doradztwo – zapraszamy!