Artykuły

Panele fotowoltaiczne marki StärkeSolar – dlaczego niezawodne?

W firmie PGM Fotowoltaika stawiamy na sprawdzone i skuteczne rozwiązania. Jednym z nich, wyróżniającym naszą ofertę, są panele fotowoltaiczne niemieckiej marki StärkeSolar. Co sprawia, że są one niezawodne? Odpowiadamy.

Nie jest tajemnicą, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną ma charakter długofalowy. Oznacza to, że zwrot z tej inwestycji nie następuje od razu. Szacuje się, że przy obecnych, niezwykle wysokich cenach energii, zwrot z inwestycji w fotowoltaikę znacząco się skrócił i wynosi ok. 3,5 roku – dotychczas zakładało się jednak, iż potrzeba od 8 do 10 lat. W takiej sytuacji zastosowane w instalacji komponenty, takie jak właśnie rzeczone panele PV, powinny być sprawdzone, aby niezawodnie pełnić swoją funkcję przez cały okres użytkowania. Doskonale wiemy, jak dużą rolę odgrywa dobór paneli fotowoltaicznych na to, jak funkcjonuje cała instalacja PV.

Panele StärkeSolar™ – najlepszy wybór

W firmie PGM Fotowoltaika wybieramy takie komponenty, które zapewnią wydajną pracę instalacji i będą sprzyjać zadowoleniu naszych Klientów. Z tego powodu wykorzystujemy panele fotowoltaiczne niemieckiej marki StärkeSolar. Jak opisuje produkty tej marki producent? Zwraca uwagę na fakt, iż fotowoltaika jest rodzajem odnawialnej energii, która nie zanieczyszcza ani nie zubaża naszego środowiska naturalnego, a wręcz pomaga zatrzymać globalne ocieplenie. Dodatkowo producent wskazuje na fakt, iż panele StärkeSolar są wieloletniego użytku, a ich instalacja przebiega w prosty sposób. Co więcej, pomagają oszczędzać pieniądze, gdyż fotowoltaika to proces wytwarzania darmowego prądu z energii słonecznej.

Co wyróżnia panele StärkeSolar? Opinia okiem fachowców

Nasi eksperci zgodnie podkreślają, iż dzięki temu, że panele StärkeSolar powstały w trakcie precyzyjnego procesu produkcji, cechuje je ponadprzeciętna niezawodność. Z naszych doświadczeń i zgromadzonych danych wynika, że tam, gdzie zastosowano panele tej marki, uzysk z fotowoltaiki jest naprawdę bardzo wysoki, także wtedy, gdy nasłonecznienie jest słabe. Panele StärkeSolar wyróżnia wydajność nie niższa niż 85%. To, co szczególnie ważne w naszych warunkach atmosferycznych, to że panele StärkeSolar są certyfikowane także pod kątem odporności na wiatr i śnieg. Zabezpiecza je specjalistyczna powłoka antyrefleksyjna, a także powłoka hydrofobowa, co wydłuża ich żywotność, a równocześnie pozytywnie wpływa na absorpcję promieni słońca. Równie istotne jest, że takie powłoki ułatwiają czyszczenie paneli.

Jeśli planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej, postaw na rekomendowane przez nas panele StärkeSolar – zapraszamy do kontaktu!