Artykuły

Montaż fotowoltaiki – jak wybrać odpowiednią firmę?

Planujesz montaż paneli fotowoltaicznych, aby zmniejszyć rachunki za prąd? Nie wiesz, jak wybrać odpowiednią firmę? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, poszukując wykonawcy instalacji fotowoltaicznej.

Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na prąd z odnawialnych źródeł energii. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się w ostatnich latach fotowoltaika, dzięki której można skutecznie obniżyć rachunki za prąd. Jest to bez wątpienia przyszłościowa inwestycja, zwłaszcza biorąc pod uwagę z jednej strony ciągle rosnące ceny energii elektrycznej, a z drugiej strony – troskę o nasze środowisko i czystsze powietrze. Podjęcie decyzji dotyczącej montażu paneli fotowoltaicznych to pierwszy krok do niższych rachunków za prąd. Kolejnym jest wybór odpowiedniej firmy montażowej.

Fotowoltaika – jak wybrać wykonawcę?

Wybierając firmę, która wykona montaż instalacji fotowoltaicznej, warto kierować się jej doświadczeniem. Fotowoltaika to obecnie popularny temat, więc nie brakuje firm oferujących swoje usługi, jednak – aby dobrze wybrać – należy dokładnie sprawdzić zarówno czas działania firmy, jej realizacje, jak i opinie klientów na temat współpracy. Instalacja PV to zazwyczaj niemała inwestycja, dlatego właściwy dobór firmy montażowej jest gwarancją nie tylko rzetelnie wykonanego zadania, ale i dobrego zagospodarowania zainwestowanych w fotowoltaikę pieniędzy.

Umów bezpłatny audyt fotowoltaiczny

Warto również sprawdzić, czy wybrana firma jest w stanie w prawidłowy sposób zaplanować instalację PV, dobierając jej moc i wchodzące w jej skład urządzenia, a także merytorycznie odpowiedzieć na wszystkie pytania inwestorów. Doskonałą okazją ku temu może być spotkanie z wykonawcą. Firma PGM Fotowoltaika wykonuje dla swoich klientów bezpłatny audyt fotowoltaiczny, w wyniku którego określane są wszystkie istotne kwestie związane z montażem instalacji fotowoltaicznej. Nasi specjaliści odpowiadają przy tej okazji na wszystkie pytania inwestorów, związane między innymi z warunkami montażu, czasem jego trwania czy terminem wykonania usługi.

Pomoc w uzyskaniu dotacji

Inną kwestią jest także pomoc firmy wykonawczej w uzyskaniu dotacji z programu „Mój prąd”, z której korzystać chce coraz więcej inwestorów. Dobra firma montażowa jest w stanie wytłumaczyć inwestorowi, w jaki sposób uzupełnić wniosek oraz przedstawić zasady tego programu i naboru do niego. W efekcie dobrze dobrana firma dba kompleksowo o interesy klienta, wspierając go również w procesie uzyskania dotacji. Nasi eksperci stają w tym względzie na wysokości zadania, spełniając oczekiwania klientów także w zakresie doradztwa w obszarze dotacji.

Zapoznaj się z innymi artykułami: