Artykuły

Jak wybrać dobrą firmę fotowoltaiczną?

Planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu? W takim razie powinieneś nawiązać współpracę z wykwalifikowanymi specjalistami zajmującymi się instalacjami fotowoltaicznymi. Działanie na własną rękę w tym zakresie jest ryzykowne i może prowadzić do licznych problemów z eksploatacją i wydajnością systemu. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą firmę fotowoltaiczną, na co zwrócić uwagę i gdzie szukać wsparcia w zakresie projektowania, montażu i serwisu modułów PV w nieruchomościach mieszkalnych.

Montaż instalacji fotowoltaicznej – dlaczego wsparcie ekspertów jest niezbędne?

Choć w sieci można znaleźć wiele praktycznych poradników i informacji na temat tego, jak zaprojektować i zbudować instalację fotowoltaiczną – nie warto decydować się na samodzielny montaż. To może wygenerować wiele problemów, a w skrajnych przypadkach przy niezachowaniu odpowiednich warunków bezpieczeństwa montażu możesz uszkodzić moduły lub narazić się na porażenie prądem.

Zatem pamiętaj, aby zlecać projektowanie, montaż i cykliczne serwisowanie instalacji fotowoltaicznej wyłącznie rzetelnej firmie fotowoltaicznej. To gwarancja, że usługa zostanie wykonana prawidłowo, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pracy oraz tak, aby zbudowany system sprawnie działał przez wiele lat eksploatacji.

Wybór firmy fotowoltaicznej do montażu modułów PV dla domu – jak dokonać właściwego wyboru?

Choć na rynku działa mnóstwo firm specjalizujących się w zakresie montażu fotowoltaiki to jednak nie z każdą warto współpracować. Dlaczego? Otóż sprawdzony serwis montażowy powinien przede wszystkim zagwarantować wysoką jakość świadczonych usług, a także kompleksowe doradztwo. Dzięki temu zyskasz pewność, że zamontowany system będzie działać efektywnie przez wiele lat, a Twoje rachunki za energię elektryczną będą równe zeru.

Potrzebujesz dodatkowych informacji, jak wybrać odpowiednią firmę, która przeprowadzi audyt budynku, projekt instalacji oraz sam montaż modułów PV? Poniżej przedstawiamy kilka cech, jakimi powinna wyróżniać się sprawdzona firma fotowoltaiczna:

  • Wieloletnie doświadczenie – jeśli firma działa w branży od wielu lat i zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, prawdopodobnie będzie dobrym wyborem. To podstawowy parametr, który trzeba wziąć pod uwagę, szczególnie jeśli chcesz mieć pewność, że dokonujesz rozsądnego wyboru.
  • Certyfikaty i opinie zadowolonych klientów – to kolejny czynnik, który determinuje opłacalność wyboru konkretnej firmy fotowoltaicznej. Posiadane certyfikaty są gwarancją jakości, natomiast wiele pozytywnych ocen o firmie w sieci świadczy o rzetelności świadczonych usług.
  • Kwalifikacje zespołu monterów – im większe doświadczenie i kwalifikacje ma zespół zajmujący się montażem fotowoltaiki, tym lepiej. To przekłada się nie tylko na jakość wykonanych usług, ale także na szybkość i dokładność realizowanych działań.
  • Oferta firmy fotowoltaicznej – jeśli szukasz przedsiębiorstwa, które zajmie się montażem instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu, koniecznie przejrzyj, jak szeroka jest oferta świadczonych usług. Niezbędne minimum to: planowanie, doradztwo, dostęp do nowoczesnych podzespołów instalacji PV oraz kompleksowy montaż wraz z serwisem posprzedażowym.

Koniecznie zwróć też uwagę na to, jak długą gwarancję proponuje firma fotowoltaiczna. Oczywiście im dłuższa, tym lepiej. W przypadku modułów PV ich sprawność sięga nawet do ponad 20 lat, natomiast po tym czasie moduły wciąż mogą działać, ale z nieco mniejszą wydajnością – średnio na poziomie 70-80%, zależnie od stopnia wyeksploatowania modułu.

Pamiętaj o tym, aby nigdy nie kierować się wyłącznie ceną świadczonych usług. W branży fotowoltaicznej niska cena raczej nigdy nie idzie w parze z jakością. Aby zbudowana instalacja fotowoltaiki dla domu pracowała wydajnie i bezpiecznie przez wiele lat, musisz zainwestować w sprawdzony sprzęt, akcesoria oraz usługi, które będą perfekcyjne pod każdym względem.

Zapoznaj się z innymi artykułami: