Artykuły

Jak wybrać dobrą firmę fotowoltaiczną?

Jeśli chodzi o firmy fotowoltaiczne, Warszawa i okolice to taki rejon kraju, gdzie wybór wykonawców jest naprawdę duży. Przy sporej konkurencji zrozumiała jest konsternacja wykonawcy co do wyboru odpowiedniej firmy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając dobrą firmę fotowoltaiczną.

Zalety fotowoltaiki są niewątpliwe – niższe rachunki za prąd, dbałość o środowisko naturalne, wyższa wartość wyposażonej w taką instalację nieruchomości. Aby jednak instalacja PV działała prawidłowo i generowała wspomniany szereg korzyści, musi zostać w prawidłowy sposób zamontowana. Warunkiem montażu paneli fotowoltaicznych zgodnie z najwyższymi standardami jest dobór takiego wykonawcy, który stanie na wysokości zadania.

Doświadczenie to podstawa

Ważną kwestią jest sprawdzenie, od jak dawna działa firma i jakie ma doświadczenie. Nie najlepszym posunięciem będzie zdecydowanie się na wykonanie usługi przez firmę „no name”, która nie ma wypracowanej renomy. Fotowoltaika to intensywnie rozwijający się obszar, dlatego nowych firm powstaje wiele. Nie wszystkie z nich posiadają jednak odpowiednie kompetencje, aby móc świadczyć rzetelne usługi.

Gwarancja, zasoby, opinie inwestorów

Warto również sprawdzić, jakich gwarancji i na jakich warunkach udziela firma, a także dowiedzieć się, czy współpracuje z najlepszymi specjalistami z obszaru montażu. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że firmy oddają część prac podwykonawcom, których jakość pracy pozostawia wiele do życzenia. Z pewnością pomocne w doborze firmy będą także opinie inwestorów, którzy już skorzystali z takiej usługi oraz zapoznanie się z referencjami, jakich udzielili wykonawcy.

Umiejętny dobór instalacji PV i jakość sprzętu

Należy pamiętać, że to rolą firmy fotowoltaicznej jest zarekomendowanie i dobór poszczególnych elementów instalacji, a także jej mocy. W naszej firmie stawiamy na audyt fotowoltaiczny, który jest podstawą do zaprojektowania całej instalacji. Profesjonalna firma fotowoltaiczna powinna fachowo wspierać inwestora swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie współpracy. Nie bez znaczenia jest też to, na jakich komponentach i z użyciem jakiego sprzętu pracuje dana firma.