Artykuły

Jak wybrać dobrą firmę fotowoltaiczną?

Na rynku fotowoltaiki działa wiele firm wykonawczych. Jak jednak wybrać odpowiednią firmę, która solidnie i terminowo przeprowadzi montaż instalacji PV? Podpowiadamy.

Popularność instalacji fotowoltaicznych jest z roku na rok coraz większa. Fakt, że panele PV pozwalają obniżyć rachunki za prąd, a równocześnie sprzyjają dbaniu o środowisko, powoduje, iż coraz więcej gospodarstw domowych czy firm decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dobór sprawdzonej firmy wykonawczej ma kluczowe znaczenie.

Prawidłowy montaż = wydajna instalacja

Odpowiednio przeprowadzone prace montażowe są niezbędne, aby instalacja fotowoltaiczna pracowała prawidłowo i wydajnie. Dlatego tak istotne jest, żeby montaż paneli powierzyć firmie posiadającej doświadczenie i kwalifikacje. Warto przy tym pamiętać, że cena nie powinna być tutaj jedynym kryterium wyboru wykonawcy – tylko jego kompetencje.

Wybierz firmę z doświadczeniem

Ponieważ fotowoltaika to rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków, działalność zaczęło wiele firm oferujących montaż paneli słonecznych – w odpowiedzi na popyt na usługi fotowoltaiczne. Niestety, nie oznacza to, że wszystkie te podmioty posiadają doświadczenie i umiejętności pozwalające na solidne wykonanie usługi. Dobrze jest zweryfikować, od ilu lat firma działa, jakie ma na koncie realizacje, a nawet – poprosić o referencje.

Jakość i gwarancja – warto poznać jej warunki

Kluczowe jest to, aby firma wykonawcza potrafiła dobrać odpowiednią moc instalacji – w tym celu przeprowadzamy audyt fotowoltaiczny, który pozwala ocenić, jak należy zaprojektować instalację. Tym, na co również bezwzględnie należy zwrócić uwagę, jest jakość wykorzystywanych w montażu komponentów instalacji fotowoltaicznej. Firma PGM Fotowoltaika wykorzystuje tylko sprawdzone panele StärkeSolar™ oraz falowniki GoodWe.

To, o czym należy pamiętać, to gwarancja – zarówno ta wykonująca instalację fotowoltaiczną, jak i producent poszczególnych komponentów. Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie na lata, z tego powodu należy upewnić się, że montaż będzie wykonany solidnie i obejmie go gwarancja