Artykuły

Gwarancja – ważnym elementem instalacji fotowoltaicznej

Tak jak przy każdej większej inwestycji, również w przypadku montażu instalacji fotowoltaicznej istotna dla Klientów jest gwarancja. Panele fotowoltaiczne mają w zamyśle służyć przez wiele lat, więc nic dziwnego, że inwestorzy chcą posiadać zabezpieczenie w formie gwarancji. W PGM Fotowoltaika rozumiemy te potrzeby.

Każda instalacja PV jest objęta gwarancją, choć warunki gwarancji udzielanej przez poszczególne firmy różnią się między sobą. Dotyczyć mogą całej instalacji albo jej pojedynczych elementów. Celem gwarancji jest zapewnienie inwestorom komfortu oraz bezpieczeństwa.

Technologia najwyższej jakości

Niewątpliwym atutem instalacji PV jest ich niska awaryjność. Aby zminimalizować ryzyko awarii, w PMG Fotowoltaika pracujemy, korzystając ze sprawdzonego i niezawodnego sprzętu. Na co dzień współpracujemy z uznanymi producentami komponentów wchodzących w skład instalacji PV – to najwięksi producenci z Europy, Azji i USA.

To właśnie niezawodność sprzętu oraz instalacji PV ma dla nas największe znaczenie. Z tego powodu nie idziemy na kompromisy, jeśli idzie o dobór komponentów. Dzięki naszej wiedzy, a przede wszystkim dzięki doświadczeniu zdobytemu w ciągu wielu lat pracy, stworzyliśmy ofertę sprzętową, która skutecznie i bezawaryjnie działa w tysiącach zamontowanych przez nas instalacji.

W przeciwieństwie do niektórych firm z branży fotowoltaicznej stawiamy na panele fotowoltaiczne renomowanej marki StärkeSolar™ i falowniki równie docenianej marki GoodWe. W efekcie naszym Klientom możemy zaproponować optymalną wydajność instalacji oraz pewność, iż zamontowany sprzęt ich nie zawiedzie. Wiemy jednak, że odpowiednia gwarancja obejmująca instalację PV zapewni inwestorom pełen komfort.

Potrójna gwarancja

Na zamontowaną instalację udzielamy aż trzech gwarancji:

  1. 25 lat gwarancji na wydajność paneli nie mniejszą niż 83% mocy – moduły fotowoltaiczne wraz z upływem czasu tracą swoją efektywność, a proces ten jest w 100% naturalny. Standardowa gwarancja na wydajność paneli wynosi 25 lat.
  2. 5 lat gwarancji na inwertery (falowniki) z polskim serwisem – na żywotność inwertera wpływa nie tylko jego jakość, ale i renoma producenta. Z tego powodu warto wybierać falowniki sprawdzonych marek. Istotny jest także prawidłowo wykonany montaż – w PGM Fotowoltaika przykładamy do niego szczególną uwagę.
  3. 24 miesiące gwarancji na usługę montażową instalacji, która obejmuje m.in. problemy z okablowaniem, umiejscowieniem falownika czy innych komponentów, kłopotów z działaniem instalacji.

Co po zakończeniu gwarancji?

Po zakończeniu gwarancji można oczekiwać stopniowego spadku jej mocy. Liczne badania wskazują jednak na fakt, że po 25 latach instalacja wciąż może sprawnie działać. Szacuje się, iż całkowita żywotność to nawet 40 lat. Zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy więcej szczegółowych informacji na ten temat.

Zapoznaj się z innymi artykułami: