Artykuły

Fotowoltaika dla Firm

Fotowoltaika dla firm to rozwiązanie, które umożliwia przedsiębiorcom realne oszczędności. Co warto wiedzieć, planując instalację paneli fotowoltaicznych w firmie?

Szybujące w górę ceny prądu to zmartwienie wielu przedsiębiorców. Nie tylko z uwagi na same opłaty, ale też na przez wzgląd na wpływ cen prądu na ceny produktów oraz usług. Fotowoltaika dla firm jest zatem nie tylko sposobem na niższe wydatki, ale też pomysłem na zachowanie konkurencyjności, jeśli chodzi o politykę cenową firmy.

Panele fotowoltaiczne w firmie – darmowa energia ze słońca

Fotowoltaika umożliwia produkcję energii elektrycznej ze słońca. Z uwagi na aspekt finansowy i ekologiczny zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Panele słoneczne umożliwiają znaczące zredukowanie rachunków za elektryczność – nawet o 90%. Prawidłowo dobrana moc instalacji względem realnych potrzeb danego przedsiębiorstwa to podstawa, dlatego tak istotny jest profesjonalnie wykonany audyt fotowoltaiczny.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem powinien być z pewnością kontakt z doświadczoną firmą wykonującą instalacje fotowoltaiczne. Profesjonalna firma przeprowadzi wspomniany audyt fotowoltaiczny i zaplanuje wykonanie prac montażowych. Pomoże także w sprawach formalnych, m.in. udzieli informacji, z jakich źródeł uzyskać można dofinansowanie takiej inwestycji.

Zalety montażu fotowoltaiki w firmie

Niższe faktury za zużycie energii elektrycznej to niewątpliwie kluczowy atut korzystania z energii odnawialnej. Jednak montaż instalacji fotowoltaicznej wiąże się także z innymi korzyściami dla przedsiębiorcy – oto najważniejsze z nich:

  • Niezależność energetyczna firmy poprzez samodzielne produkowanie energii,
  • Troska o środowisko naturalne, która wpływa na pozytywny wizerunek firmy,
  • Możliwość magazynowania albo sprzedaży energii przez firmę,
  • Możliwość amortyzacji instalacji PV oraz odliczenia 23% VAT,
  • Instalację fotowoltaiczną można zamontować, korzystając z licznych dotacji dla przedsiębiorców.
Zapoznaj się z innymi artykułami: