Artykuły

2021 – rok jeszcze większych inwestycji w fotowoltaikę

W 2021 roku spodziewać się można jeszcze większych inwestycji w fotowoltaikę. Co stoi za tym trendem? Odpowiadamy na to pytanie w naszym artykule.

Systemy fotowoltaiczne cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Inwestycje w panele słoneczne w 2020 roku mocno przyspieszyły. Co było tego przyczyną? Z jednej strony spadły koszty ich instalacji, a z drugiej – wzrosły koszty energii elektrycznej.

Zgodnie z prognozami, przy takim tempie rozwoju fotowoltaiki w Polsce do końca 2021 roku dojdziemy do łącznej mocy instalacji PV na poziomie 6GW, niektóre prognozy mówią o wzroście do nawet 10GW. Będzie to gigantyczny rozwój.

Rosnące ceny prądu – silna motywacja do przejścia na zieloną stronę mocy

Rok 2021 przyniesie niestety kolejne podwyżki prądu. Można zakładać, że wzrost cen za energię elektryczną będzie na podobnym poziomie, co w poprzednim roku – a więc dość wysoki. Galopujące ceny prądu przekładają się na zainteresowanie fotowoltaiką.

Nic w tym dziwnego – montując systemy fotowoltaiczne, można obniżyć rachunki za prąd nawet o 90%. Fotowoltaika jest zatem bardzo dobrym wyborem dla tych osób, które chcą ograniczać koszty energii w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach.

Nie tylko oszczędność – również ekologia

Wiele mówi się o tym, dlaczego warto zainstalować panele fotowoltaiczne na dachu lub elewacji swojego domu. Najczęściej przywoływanym powodem jest możliwość sporych oszczędności. Jednak nie tylko dlatego warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych w 2021 roku.

Równie istotny jest aspekt ekologiczny – korzystając z odnawialnych źródeł energii, pozytywnie wpływamy na nasze środowisko naturalny. Do innych zalet instalacji PV należy zaliczyć wzrost wartości nieruchomości, a także dostępność i łatwość montażu paneli słonecznych oraz możliwość skorzystania z dotacji i dofinansowań.

Zapoznaj się z innymi artykułami: